ویکی پدیا در مورد تاریخچه هاست چیست؟

تا سال 1991، اینترنت تنها برای استفاده … برای تحقیق و تحصیل در علوم و مهندسی محدود شد … [1] [2] و برای ترافیک ایمیل، telnet، FTP و USENET مورد استفاده قرار گرفت – اما تنها تعداد اندکی از صفحات وب است. پروتکل های وب جهانی فقط نوشته شده اند [3] [4] و تا پایان سال 1993 یک مرورگر وب گرافیکی برای رایانه های مک و ویندوز وجود نخواهد داشت. [5] حتی پس از اینکه برخی از دسترسی به اینترنت را باز کرد، وضعیت تا سال 1995 گیج شد. [6]

برای میزبانی یک وب سایت در اینترنت، فرد یا شرکت به کامپیوتر یا سرور خود نیاز دارد. [7] همانطور که همه شرکت ها بودجه یا تخصص برای انجام این کار ندارند، خدمات میزبانی وب شروع به ارائه وب سایت های میزبان کاربران در سرورهای خود، بدون نیاز به مشتری برای داشتن زیرساخت لازم برای مدیریت وب سایت. صاحبان وب سایتها، همچنین به نام مدیران وب، می توانند وبسایتی را ایجاد کنند که در سرویس میزبانی وب میزبان میزبانی می شوند و توسط سرویس میزبانی وب منتشر می شوند.

با افزایش تعداد کاربران در شبکه جهانی وب، فشار برای شرکت های بزرگ، کوچک و کوچک برای حضور آنلاین افزایش یافت. تا سال 1995 شرکت هایی مانند GeoCities، Angelfire و Tripod ارائه دهنده ی رایگان بودند.
انواع میزبانی وب

یک سرور معمولی “قفسه” که معمولا در مراکز colocation دیده می شود
خدمات میزبانی وب می توانند سرورهای وب را اجرا کنند. دامنه خدمات میزبانی وب بسیار متفاوت است.

خدمات میزبانی کوچک
اساسی ترین وب سایت و میزبانی فایل کوچک است که فایل را از طریق پروتکل انتقال فایل (FTP) یا یک رابط وب آپلود می کند. فایل ها معمولا به وب “به عنوان” و یا با حداقل پردازش تحویل داده می شود. بسیاری از ارائه دهندگان خدمات اینترنت (ISP ها) این خدمات را به صورت رایگان به مشترکین ارائه می دهند. افراد و سازمانها همچنین ممکن است میزبانی وب سایت را از ارائه دهنده خدمات جایگزین دریافت کنند.

خدمات میزبانی وب رایگان توسط شرکت های مختلف با خدمات محدود ارائه می شود، گاهی اوقات توسط تبلیغات پشتیبانی می شود، و اغلب در مقایسه با میزبانی پرداخت شده محدود است.

میزبانی وب تنها به طور کلی برای صفحات وب شخصی کافی است. میزبانی وب سایت شخصی معمولا رایگان است، تبلیغی حمایت می شود و یا ارزان است. میزبانی وب سایت های اینترنتی اغلب هزینه های بالاتری را نسبت به اندازه و نوع سایت دارد.

خدمات میزبانی بزرگتر
بسیاری از شرکت های بزرگ که ارائه دهنده خدمات اینترنت نیستند، باید به طور دائمی به اینترنت متصل شوند تا ایمیل ها، فایل ها و غیره را به سایتی دیگر ارسال کنند. این شرکت می تواند از رایانه به عنوان میزبان وبسایت برای ارائه جزئیات کالا و خدمات و امکانات سفارشات آنلاین استفاده کند.

یک سایت پیچیده خواستار یک بسته جامع تر است که پشتیبانی پایگاه داده و سیستم عامل های توسعه نرم افزار را فراهم می کند (به عنوان مثال ASP.NET، ColdFusion، Java EE، Perl / Plack، PHP یا Ruby on Rails). این امکانات مشتریان را قادر به نوشتن یا نصب اسکریپت برای برنامه های کاربردی مانند انجمن ها و مدیریت محتوا می کند. همچنین، Layer Secure Sockets Layer (SSL) به طور معمول برای وبسایت هایی که مایل به حفظ امنیت داده ها هستند استفاده می شود.
ادامه دارد ….
برای خرید هاست و دریافت خدمات هاست لینوکس و هاست ویندوز و سرور مجازی به پردیس هاستینگ مراجعه کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *