در پست قبلی به معرفی کنترل پنل های استفاده شده در پردیس هاستینگ پرداختیم و از آموزش کامل سی پنل خبر دادیم.این پست اولین آموزش سی پنل و البته ابتدایی ترین آموزش در مورد سی پنل می باشد که برای شروع مورد خوبی بوده و امیدواریم مورد استفاده کاربران تازه کار و و مبتدی قرار بگیرد.

بسیاری از کاربران وقتی هاست خریداری می کنند نحوه استفاده از هاست را نمی دانند و این عدم آگاهی حتی در مورد ورود به محیط سی پنل نیز می باشد که با این آموزش امیدواریم مشکل این سری از کاربران حل گردد و بتوانند قدم به قدم در یادگیری سی پنل پیش بروند.

برای مشاهده پلن های هاست لینوکس و خرید هاست به این لینک مراجعه کنید

برای ورود به سی پنل و بعد از دریافت اطلاعات هاست شما می بایست در آدرس بار مرورگر خود آدرس دامنه خریداری شده را وارد کنید و بعد از آدرس سایت به صورت کامل از ۲ روش زیر وارد سی پنل شوید:

۱- شما می توانید با وارد کردن www.domain.com:2082 وارد محیط سی پنل شوید.

۲- شما می توانید با وارد کردن www.domain.com/cpanel نیر وارد محیط سی پنل شوید.

login

در صفحه ای که در تصویر بالا مشاهده می کنید باید یوزر نیم و پسورد داده شده در ایمیل اطلاعات هاست را وارد کنید.

نکاتی که باید توجه کنید:

۱- یوزر و پسورد را دقیق وارد کنید و به حروف کوچک و بزرگ دقت کنید چرا که سی پنل به کوچکترین تغییرات حساس است.

۲- سعی کنید یوزر و پسورد را تایپ کنید تا از اشتباهات احتمالی مانند اسپیس های اضافی جلوگیری شود.

۳- سعی کنید از درست بودن یوزر و پسورد ورودی مطمئن شوید چرا که اگر چندین بار اشتباه بزنید سی پنل از ورود شما تا چندین دقیقه جلوگیری خواهد کرد.

سعی کنید پسورد خود را به صورت دوره ای عوض کنید و از در تعویض رمز از همه کاراکترها مانند اعداد و حروف و علائم استفاده کنید تا احتمال هک شدن رمز کم شود.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Related Posts

علمی

چراغ اتاق عمل دکتر لایت و اطلاعاتی جالب در مورد آن

کلینیک تخصصی چراغ اتاق عمل دکتر لایت ؛ سوئیت های جراحی شامل طراحی نورپردازی پیچیده برای ایجاد جراحی های مکرر تهاجمی امروز و دیگر رویه های مبتنی بر رویکرد به طور فزاینده تصویر است. ANNE Read more…

علمی

هاست ویندوز چه تفاوتی با هاست لینوکس دارد؟

وبسایت های جدید که در حال تلاش برای انتخاب یک میزبان وب هستند، اغلب متوجه می شوند که با تعداد زیادی از میزبان های اینترنتی که طیف گسترده ای از بسته های میزبانی وب را Read more…

علمی

مقاله خواندنی در مورد طراحی سایت و هاست

یک بار در حالی که من فقط باید چیزی جدید را امتحان کنم. شاید احساس می کنم مهارت هایم کم است. شاید میخواهم نورونهایی را که مسئول خلاقیت من هستند، پرتاب کنم. شاید من خسته Read more…